Můj příběh

Moje zkušenost

Snad celý život jsem bojovala s přejídáním. Chvíli jsem vydržela jíst správně, popřípadě jsem držela dietu a pak jsem zase skončila u hromady jídla. Nechápala jsem, proč to vlastně dělám. Když jsem jedla lépe, zhubla jsem, cítila jsem se dobře, ale i přes to jsem se vrátila ke starým stravovacím návykům. Nepřišlo mi to logické.

Jednou se zdálo, že se mi to podařilo. Zhubla jsem asi 15 kilo a všechno se zdálo dobré, až na jednu věc, necítila jsem se dobře. Cítila jsem strach a úzkost, měla jsem poruchy spánku a nedokázala jsem spát více než pět hodin denně.

Pochopila jsem, že i když se mi podaří zhubnout, nebude výsledek trvalý. Došlo mi, že z nějakého důvodu potřebuji sladkosti a potřebuji mít vlastně i nadváhu. Začala jsem pátrat po příčinách, hledala jsem a přijala to, co jsem zajídala. Pracovala na zlepšení vztahu k sobě a poznání sebe sama. Využívala jsem různé techniky a formy pomoci. Zbavila jsem se pocitu, že jídlo je nepřítel. Zbavila jsme se představy, že číslo na váze má něco společného s mojí hodnotou jako člověka.

Přesvědčila jsem se, že přejídání nebo obezita není problém sám o sobě. Je to pouze symptom, tedy projev něčeho, co na první pohled nemusí být vidět. Proto se říká, že hubnutí začíná v hlavě.

Je jasné, že hodně lidí se trápí s přejídáním nebo nadváhou. Nemusí v tom být sami. Ne každý má ale odvahu a peníze na to, aby mohl svou situaci řešit s psychologem nebo psychoterapeutem, proto jsem založila svépomocné skupiny, pro lidi co mají stejnou zkušenost a mohou se navzájem podpořit.

Pro ty, co jim skupinové setkání nevyhovují, ale nechtějí se svěřovat někomu, kdo nezažil to samé, jsem se rozhodla nabídnout individuální setkání.

Mám ráda práci s lidmi a dlouhodobě se jí věnuji. Nápad, že založím projekt Emočních jedlíků, pro mě není nový. Celou problematiku jsem studovala a vzdělávala se v ní. Nabízím tedy nejen svou osobní zkušenost a pochopení, ale i znalosti z dlouhodobého psychoterapeutického výcviku a dalších seminářů.

Můj příběh

Moje vzdělání


Design © 2018 Jan Štark